" Az életkor mindig csak egy szám! Az ember olyan fiatal, mint az önbizalma és a lelki ereje."

Szászi Ilona vagyok, történelem szakos tanár. Pedagógiai munkámat 1975-ben kezdtem a Tarpai Általános Iskolában (képesítés nélküli tanító). Több diplomát szereztem, életem folyamatos tanulás, önképzés volt. 1989-től a Vásárosnaményi Középiskolai Kollégium nevelőtanára voltam. 2015 életem fontos állomása! 40 év pedagógiai munka után nyugdíjba mentem. Vásárosnaményból Nyíregyházára költöztem. Egy új város, tele új kihívásokkal. Most már büszkén mondhatom, sikeresen megoldottam. Tartalmas, színes életet élek, sok remek embert ismertem meg, szereztem új barátokat, rengeteg élménnyel gazdagodtam. Mindezt a futás iránti szenvedélyemnek köszönhetem, mely itt vált az életem részévé. Eddig csupán szimpatizáltam ezzel a sportággal, sőt diákéveimben kifejezetten "nem szerettem". Aztán 2019-ben Máriapócson találkoztam egy nagyszerű futóval - Paksai Ildikóval -, aki mesélt a Mozaik Medről és meghívott a hétfői közösségi futásra. Mit veszíthetek? Gondoltam elmegyek. S azóta is ott vagyok. Az erdei tornapálya egy nagy szerelem. Korábban is kijártam, hiszen imádom a természetet, futottam is, de nem rendszeresen, csak úgy. Aztán egyszerre minden megváltozott. A hétfői futásokon hallottam a versenyekről, számtalan fantasztikus élménybeszámolót, s akkor elhatároztam, idővel én is meg akarom mérettetni magam. Igen, akarok egy-két versenyen részt venni, átélni, megtapasztalni azt a hangulatot. Azt is tudtam esélyem sem lesz eredményekre ilyen futó idővel. Aztán megtörtént!

"Amikor kiállsz egy futóverseny rajtjára, abban a pillanatban már te vagy a győztes."

A rendszeres futásoknak, edzéseknek köszönhetően eredményeim javultak, az önbizalmam?... szárnyaltam. Ezért így neveztem egy rangos versenyre, a debreceni WizzAir-re 2019-ben. Sikerült az 5 km-es távon a számomra legjobb időt futnom, mely 29:08 volt. Kimondhatatlanul boldog voltam, meg tudtam csinálni. 30 perc alatt voltam. Ekkor már körvonalazódott a következő cél, 10 km-t 6:30 min/km alatt futni. No, erre azért várni kellett, mert fokozatosan emeltem a kilométerek számát az egyéni futások során. De egy verseny kapcsán, amit nagyon kedvelek - a " Versenyezz a városért, Fuss az egészségedért "- sikerült. Tudtam, lesznek további céljaim 2021-re is. Ez még nem publikus...de megcsinálom! Az eltelt 3 év alatt nagyon sok versenyen voltam, persze ezek kisebb, közeli versenyek voltak, de mindegyik szenzációs élményt adott. A közös utazások, együtt futások, egymás bíztatása mind-mind közelebb hozott minket, mozaikosokat! Voltak nagyon családiasak: Nagyhalász, Tiszaladány, Disznókő, Tarcal, Mád és sok virtuális, jótékonysági: Vivicitta, Spar, Nyíregyházi Futófesztivál, TavasziRun, 17 év-17 km és futottam Saciért, immunhiányos gyermekekért is. De vannak dobogósok is, amire nagyon büszke vagyok: Tarcali Aradi csúcsfutás 3.hely és virtuális WizzAir kategória 3. hely. Rengeteg érem, sok-sok kilométer, közös programok, közös munka - Napkor - vidám együttlétek egy szuper csapattal! Csodás életérzés - köszönöm Mozaik Med! Én már győztes vagyok! S hogy miért fussak 64 évesen? Az egészségemért, önmagamért, mert megérdemlem.

"Egy nő legszebb korszaka az, amikor abbahagyja számolni az éveit és elkezdi teljesíteni az álmait!"